جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   سطح مسابقات بسیار بالا بود/ اولین مدال طلای تکنفره جوانان را در آسیا کسب کردیم

   

دارنده مدال طلا مسابقات روئینگ قهرمانی جوانان آسیا با اشاره به سطح بالای مسابقات بیان کرد: با تجربه سال گذشته مسابقات، امسال موفق به کسب مدال طلای تکنفره در مسابقات جوانان آسیا شدم.
رضا قهرمانی که اولین مدال تکنفره روئینگ ایران در مسابقات جوانان آسیا را کسب کرده است اظهار داشت: اکثر رقبا همان نفرات سال گذشته در مسابقات انتخابی المپیک جوانان بودند و کار سختی پیش رو داشتیم اما با تمرینات خوب و استفاده از تجربیات سال گذشته موفق به کسب مدال شدم.
وی با اشاره به شرایط آمادگی خوبی که در مسابقه داشت گفت: از اسفند 96 در اردوها برای آمادگی و گرفتن نتیجه خوب در قهرمانی آسیا تمرینات را در دریاچه آزادی شروع کردیم و روزی 2 تا 3 وعده تمرین داشتیم. بعد از آنتمرینات را در سد سیلوانا ارومیه ادامه دادیم با تمریناتی که پشت سر گذاشتیم آمادگی خوبی برای رقابت با حریفان پیدا کردیم.
قهرمانی شرایط مسابقه را چنین عنوان کرد: با تمریناتی که زیر نظر کبوتری انجام داده بودیم توانستم رکورد های خوبی بزنم اما بیشتر رقبا را می شناختم و می دانستم که کار سختی در پیش دارم، نمایندگان ازبکستان، چین و هنگ کنگ سال گذشته سهمیه المپیک جوانان گرفته بودند و با نماینده هنگ کنگ در فینال برای گرفتن عنوان قهرمانی رقبات سختی داشتم اما در نهایت موفق به کسب عنوان قهرمانی شدم و اولین مدال طلا روئینگ تکنفره را در مسابقات جوانان آسیا کسب کردم.
وی افزود: یکی از مسائل خیلی مهم همراهی محسن شادی با ما بود. او هم از نظر انگیزه و روانی بسیار موثر بود و هم از نظر فنی کمک زیادی به ما کرد. حضور قهرمان برجسته ای مثل او در کنار ما انرژی و انگیزه خاصی ایجاد کرد.
قهرمانی در پایان گفت: جا دارد از زحمات طاهر کبوتری مربی ارزشمندمان قدردانی کنم. من از ابتدا روئینگ را با او شروع کردم و در مسابقات مختلفی تحت نظر او کار کردم. نتایج امسال نشان داد که ما با تلاش و پشتکار می توانیم بهترین نتایج را کسب کنیم. امسال تیم مردان با 2 قایق در رقابت ها شرکت کرد و در هر 2 ماده موفق به کسب مدال طلا شد و این توانایی بالای مربیان ایرانی را نشان می دهد.

 

 


١١:٠٠ - سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧ عدد : ٦٥٩٢ تعداد نمایش : 265خروج