جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


قدردان حمایت همسر و خانواده ام هستم/ امیدوارم با موفقیت در بازی ها مزد همه زحمات را بگیرم

بانوی ملی پوش روئینگ شرایط آمادگی خود را مناسب ارزیابی کرد و با اظهار امیدواری گفت: شانس کسب بهترین مدالمان بالاست و تمام تلاشمان را برای قرار گرفتن در سکوی قهرمانی به کار خواهیم بست.
پریسا احمدی ورزشکار تیم ملی روئینگ که تاکنون 4 مدال طلا در 2 دوره مسابقات قهرمانی آسیا کسب کرده و اولین حضورش در بازیهای آسیایی را تجربه می کند. وی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی صحبت هایی پیرامون میزان آمادگی و تمریناتش پیش از بازیهای آسیایی انجام داد. این گفت و گو را در ادامه می خوانید:

- خانم احمدی اوضاع چطور است؟ شرایط طبق آنچه انتظار دارید پیش می رود؟
خدا را شکر همه چیز خوب است. امیدوارم تلاش و زحمت چندین ساله همه تیم به ثمر بنشیند. تقریبا همه برنامه هایی که مربی داشته اجرا شده و مراحل تمرینی خوبی پشت سر گذاشتیم. دیگر باید منتظر باشیم و برای موفقیت در مسابقات تلاش کنیم.
- پیشرفت تمرینات خوب بود؟ شرایط آمادگی ات چطور است؟
از آذرماه تمرینات را در دریاچه آزادی و میانه آغاز کردیم دی و خرداد ماه هم اردو هایی در چین داشتیم که امکانات استاندارد و شرایط مناسب زمینه انجام تمرینات با بهترین کیفیت را فراهم کرد. از لحاظ آمادگی بدنی، استقامت و قدرت به سطح بهتری نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا سال گذشته رسیدیم که این پیشرفت، امید و انگیزه بیشتری برای مسابقه پیش رو به ما می دهد.

- با توجه به تجربه هایی که از مسابقات آسیایی داری پیش بینی ات از نتیجه بازی ها چیست؟
هیچ مسابقه ای به طور کامل قابل پیش بینی نیست اما در مسابقات قهرمانی آسیایی سال های گذشته موفق به کسب عنوان قهرمانی دونفره سنگین وزن شدیم و در جاکارتا در همین ماده به مصاف حریفان خواهیم رفت و با شناختی که از رقبا دارم امیدوار به کسب مدال طلا هستیم چون دو سال گذشته این نتیجه را بدست آوردیم و سال گذشته نیز تکرار کردیم اما بازی های آسیایی شرایط متفاوتی دارد زیرا همه ورزشکاران با تمام توان برای بالا بردن جایگاه کشور خود حضور پیدا می کنند.
- رقیبانتان از چه کشورهایی هستند؟
سطح همه کشور ها بسیار بالا رفته و ورزشکاران با تجربه ای دارند که در مسابقات آسیایی و جهانی نتایج خوبی بدست آورده اند اما کشور های چین و کره سرمایه گذاری و برنامه ریزی بسیار خوبی برای نمایندگانشان داشتند و از نتایجی که در مسابقات مختلف به دست آوردند مشخص است و فکر می کنم اصلی ترین رقبا برای دست یابی به نتیجه مدنظر باشند.
- به عنوان یک بانوی ورزشکار، ورزش چه تاثیری در زندگیت داشته است؟
ورزش حرفه ای به ویژه قایقرانی شرایط خاصی دارد که برای دنبال کردن آن باید سختی های زیادی را تحمل کنی مثلا اردوها از سه هفته تا یک ماه طول می کشد و فقط سه روز تا حداکثر یک هفته استراحت دارد که این مدت با توجه به این که اردوهای ما معمولا در شهرهای دور دارای پیست مناسب روئینگ برگزار می شود و زمان کمی در کنار خانواه و همسرم می گذرانم اما به لطف ورزش حرفه ای، این که چطور مشکلاتم را برطرف کنم و تحمل سختی ها برایم آسان تر باشد را یادگرفته ام و نسبت به هم سن های خودم و بانوان دیگر مستقل تر باشم و همین جا قدردان همسرم هستم که با وجود همه سختی ها بازهم از من حمایت می کند تا به عنوان یک بانوی ایرانی برای خانواده و کشورم افتخار آفرین باشم.
- بعد از کسب مدال دوست داری با کی حرف بزنی؟
- به امید خدا وقتی موفق به کسب مدال شوم دوست دارم با خانواده ام که پدر، مادر و همسرم هستند صحبت کنم چون همیشه پشتیبان من هستند به ویژه در ورزش و موفقیت من موفقیت آن ها هم هست. از پدر و مادرم به خاطر همه چیز سپاسگزارم. از مردم عزیز هم می خواهم با دعا حامی همه ورزشکاران خصوصا قایقرانان در بازی های آسیایی باشند.

 

 

 


١٠:٤١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ عدد : ٦٦٣٨ تعداد نمایش : 137خروج