جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


به عنوان یک مادر شرایط بسیار سختی دارم اما انگیزه افتخارآفرینی برای کشورم دشواری ها را آسان می کند

بانوی قایقران اسلالوم اعزامی به بازی های آسیایی پیش از اعزام به این رقابت ها، وضعیت آمادگی خود را قابل قبول ارزیابی و با اشاره به شرایط سختی که به عنوان یک مادر ورزشکار با آن روبه رو است، تمرینات خوبی پشت سر گذاشته و با امید کسب نتیجه درخشان به بازی ها می رود.
شقایق سیدیوسفی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی با اشاره به شرایط سخت خود در تمرینات گفت: به دلیل وظایف مادرانه ام حضورم در اردو نسبت به سایر ورزشکاران متفاوت است و جدا از تیم تمرین کردم. یک اردویی شخصی در ترکیه داشتم و با انجام تمرینات خصوصی زیر نظر مربی سابق تیم ملی ترکیه آمادگی خوبی به دست آوردم.
وی ادامه داد: در اردوی ترکیه برای اینکه پسرم آسیب نبیند، مادرم همراهی ام کرد و زمان هایی که در تمرین بودم مادرم از فرزندم مراقبت می کرد. این شرایط بسیار سخت است اما همه دشواری ها را برای اینکه بتوانم ورزشم را ادامه دهم و برای میهنم افتخار کسب کنم تحمل می کنم.
این ملی پوش اسلالوم ادامه داد: بعد از تست انتخابی تیم ملی با اختلاف 21 ثانیه با نفر دوم موفق به کسب سهمیه بازی ها شدم و الآن سه اردو است که همراه تیم هستم و با هدایت اشرف سرمربی تیم ملی 2 تا 3 وعده تمرینات فشرده در روز پشت سر می گذاریم اما شرایط متفاوتی با بقیه ورزشکاران دارم که سختی تمرینات را چند برابر می کند مثلا بعد از تمرین بچه ها استراحت می کنند اما من باید وظایف مادرانه ام را انجام دهم.
وی در خصوص شرایط خاص اعزامش به بازی های آسیایی تشریح کرد: امسال به همراه همسرم حسین اجاقی سرمربی تیم ملی ووشو به بازی های آسیایی می روم و متاسفانه به دلیل شرایط دهکده بازی ها، پسر 2 ساله ام را نمی توانیم همراه خود ببریم و این شرایط برای پدر و مادر خیلی سخت است اما با تحمل همه سختی ها تمام تلاشم را می کنم بهترین نتیجه را برای کشور و مردم کسب کنم.
سیدیوسفی درباره وضعیت آمادگی و شرایط مسابقه در بازی های آسیایی بیان کرد: پیست جاکارتا تازه ساخته شده و متاسفانه هیچ اطلاعاتی از شدت جریان آب و نوع پیست نداریم قبل از مسابقه هم وقت کمی در حد 2 تا 3 روز برای آشنایی با پیست داریم و این زمان بسیار کمی برای آشنایی با پیست است اما از همه امکانات پیست کرج نهایت با اینکه میزبان آب کمی دارد استفاده را می کنیم تا عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.
ملی پوش اسلالوم که دومین تجربه حضور در بازی های آسیایی را تجربه می کند، اظهار داشت: در اینچئون با قایق کایاک به مصاف حریفان رفتم و به دلیل آماده نبودن پیست آبهای خروشان مسابقه در آب آرام با قوانین اسلالوم برگزار شد و با اختلاف یک ثانیه مدال برنز را از دست دادم و در رده چهارم قرار گرفتم اما در بازی های امسال در قایق کانو پارو می زنم.
وی در این باره ادامه داد: بعد از به دنیا آمدن پسرم سعی کردم در قایق کایاک پارو بزنم اما به دلیل نگرفتن نتیجه مورد نظر و مشورتی با کتایون اشرف داشتم و در نهایت تمرینات را در قایق کانو شروع کردم و توانستم در این رشته جایگاه اول را بدست بیاورم.
سیدیوسفی در پایان تاکید کرد: شرایط بسیار دشواری را پشت سر گذاشتم و امیدوارم با کسب نتیجه درخشان در بازی های آسیایی این زحمات جبران شود. امیدوارم با کسب مدال در این دوره، نتیجه بهتری نسبت به دور گذشته کسب کنم.

 

 


١٣:٤١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ عدد : ٦٦٣٩ تعداد نمایش : 146خروج