جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


حریفان سرسختی داریم اما کانوی ایران زنگ خطری برای رقبا است

قایقران تیم ملی کانوکانادایی با اظهار رضایت از تمرینات، شرایط اردوها را مناسب ارزیابی کرد و گفت: امسال به سطح قابل قبولی از آمادگی رسیدیم و با این که رقابت سختی در پیش داریم زنگ خطری برای حریفانمان هستیم.
علی اجاقی نماینده کشورمان در ماده کانوی دونفره 1000 متر، در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: پس از مسابقات قهرمانی آسیا چین که در دونفره 200 متر و 1000 متر موفق به کسب مدال شدم تمرینات را با هدف حضور موفق در بازی‌های آسیایی زیر نظر الیاس اقلیمی ادامه دادم.
وی افزود: در زمستان تمرینات استقامتی خوبی پشت سر گذاشتیم و یک اردو هم در عسلویه داشتیم که شرایط آب و هوایی مناسب و امکانات خوب زمینه را برای تمرینات استقامتی فراهم کرد که همه این‌ها دست به دست هم دادند بهترین تمرینات فصل زمستانم پشت سر بگذرانم.
اجاقی با اشاره به بیماری که در زمستان داشت ادامه داد: تست اسفندماه به دلیل بیماری آمادگی خوبی نداشتم و برای شرکت در تست از شرایط مناسبی برخوردار نبودم اما برای حضور در تیم باید تست می‌دادم و از نتیجه به دست آمده به دلیل بیماری‌ام راضی بودم.
دارنده مدال نقره دو نفره کاپ جهانی پرتغال ادامه داد: پس از پایان تست زمستان اردو را از 4 فروردین شروع کردیم و من بیشتر تمرکزم روی تمرینات قدرتی و سرعتی بود و بعد از مسابقات کاپ جهانی آلمان که تجربه خوبی بود تمرینات استقامتی را ادامه دادم، برای رقابت در کانوی دونفره 1000 متر همراه شاهو ناصری تمرینات پر فشاری پشت سر می‌گذاریم و وضعیت آمادگی رضایت بخشی داریم و رکوردهایی که سال گذشته به سختی می‌زدیم امسال به راحتی از آن عبور می کنیم.
وی با بیان بالا بودن شانس مدال در جاکارتا افزود: در مسابقات آسیایی و جهانی با حریفانمان آشنا شدیم با اینکه رکوردهای قابل قبولی ثبت کردیم کار سختی در بازی‌ها با وجود حریفانی از چین دارای مدال نقره در کاپ جهانی و قزاقستان دارای قهرمانی جهان و ازبکستان که در رده ششم المپیک قرار گرفت خواهیم داشت اما ما هم زنگ خطری برای آن‌ها هستیم.
اجاقی اظهار امیدواری کرد قایقرانی ایران حضور درخشانی در بازی‌ها داشته باشد و ادامه داد: ترکیب جدیدی در کانوی دونفره ١٠٠٠ متر به همراه شاهو تشکیل دادیم. تجربه او بسیار به ما کمک می‌کند و به یاری خدا تلاش می‌کنیم تا یکی از مدال‌های ایران در پالمبانگ توسط این قایق بدست بیاید.

 

 


١١:٢٦ - جمعه ١٩ مرداد ١٣٩٧ عدد : ٦٦٤٥ تعداد نمایش : 185خروج