جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   فرحناز امیر شقاقی نائب رئیس بانوان فدراسیون و سرپرست المپیاد استعدادهای برتر قایقرانی: با هدف جذب نوجوانان و نونهالان المپیاد را برگزار می کنیم

   

نائب رئیس بانوان فدراسیون و سرپرست المپیاد استعدادهای برتر قایقرانی، هدف از برگزاری مسابقات استعداد های برتر ورزشی را جذب قایقرانان نوجوان و نونهال بیان کرد و در این خصوص گفت: این استعدادیابی با رقابت قایقران ها در مسافت های بلند انجام می شود ضمن اینکه ورزشکارانی هم که دارای معیارهای مورد نظر در این رشته باشند انتخاب می شوند.
فرحناز امیرشقاقی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی با محوریت استعدادیابی قایقران های نوجوان به میزبانی هیات قایقرانی استان تهران و زیر نظر فدراسیون قایقرانی و دفتر استعدادیابی وزارت ورزش برگزار می شود.
وی ادامه داد: برای برگزاری این مسابقه جلسه هایی با دفتر استعداد یابی وزارت ورزش و کمیته استعدادیابی فدراسیون انجام شد و در پایان میزبانی به استان تهران داده شد اما کار فنی این مسابقات در دست کارشناسان فدراسیون است.
امیرشقاقی افزود: مسابقات در دو رده سنی نوجوانان و نونهالان برگزار می شود که رده سنی نوجوانان شامل متولدین 83 و 84 و نونهالان شامل متولدین 85 و 86 است. مسافتی که برای رقابت این رده های سنی در نظر گرفته شده، مسافت 1000 متر در رشته آبهای آرام و 500 متر در روئینگ است، این مسافت برای رده های سنی مورد نظر طولانی به حساب می آید. ورزشکاران قبل و بعد از مسابقه مورد سنجش کارشناسان استعدادیابی قرار می گیرند و همچنین برای استعدادیابی بهتر قایقرانان و ایجاد انگیزه در آنها از ورزشکاران نامی و با تجربه تیم های ملی و مربیان تیم های ملی کمک گرفته می شود تا با انتخاب نفرات بهتر پایه های قایقرانی را مستحکم کنیم.
وی با بیان اجرای برنامه ای چهار ساله با حمایت دفتر استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان گفت: با انتخاب استعدادهای برتر و مستعد رشته های قایقرانی اردو هایی برای رشد این ورزشکاران آغاز می شود که شامل تغذیه تخصصی ورزشکاران، بحث روانشناسی و هدایت فکری استعدادها به سمت ورزش حرفه ای، امور فنی رشته و قسمت کنترل و تست های پزشکی است. امیدوارم بتوانیم در این مسیر به خوبی پیش برویم و با یاری خداوند و کمک یکدیگر موفق به رشد ورزشکاران حرفه ای و قهرمان جهان در این رشته شویم.

 

 


١٥:٤٢ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧ عدد : ٦٨١١ تعداد نمایش : 276خروج