جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   جزئیات برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام اعلام شد

   

مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام در بخش بانوان و مردان به میزبانی دریاچه آزادی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی آبهای آرام 19 تا 21 آذرماه در بخش بانوان و 28 تا 29 آذرماه در بخش مردان برگزار خواهد شد.
این رقابت ها در بخش بانوان در رده سنی بزرگسالان و جوانان برگزار می شود اما با توجه به برگزاری مسابقات جوانان مردان در بوشهر، رقابت های بخش مردان در رده سنی بزرگسالان انجام خواهد شد.
حداقل سن ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات 15 سال اعلام شده است.
تیم های اعزامی در بخش بانوان 10 نفر در بخش بزرگسالان شامل 7 ورزشکار کایاک و 3 ورزشکار کانو و در بخش جوانان متولدین 1379 تا 1382 متشکل از 10 نفر شامل 7 ورزشکار کایاک و 3 ورزشکار کانو خواهد بود.
در بخش مردان نیز تیم های اعزامی رده سنی بزرگسالان می بایست متشکل از 10 ورزشکار شامل 7 ورزشکار کایاک و 3 ورزشکار کانو باشند.
در مسابقات قهرمانی کشور هر ورزشکار مجاز به شرکت در یک رده سنی است و هر استان می تواند یک قایق در هر رویداد شرکت دهد.
رده بندی تیم ها نیز بر اساس امتیازات کسب شده در هر رده سنی انجام می شود.
مسابقات در مواد المپیکی انجام می شود. قایقرانان در بخش مردان بزرگسالان در مواد کایاک یکنفره 1000 متر، کایاک دونفره 1000 متر، کایاک چهارنفره 500 متر، کایاک یکنفره 200 متر، کانوی یکنفره 1000 متر و کانوی دونفره 1000 متر و در بخش بانوان در رده سنی بزرگسالان و جوانان در مواد کایاک یکنفره 500 متر ، کایاک دونفره 500 متر، کایاک چهارنفره 500 متر، کایاک یکنفره 200 متر، کانوی یکنفره 200 متر و کانوی دونفره 500 متر رقابت خواهند کرد.
همزمان با برگزاری مسابقات تست دوپینگ از ورزشکاران به عمل خواهد آمد و در صورت مثبت بودن تست محرومیت شامل ورزشکار و مربی است.
تست انتخابی تیم ملی با شرایطی که از سوی کمیته آبهای آرام اعلام شده در مواد تکنفره مسابقات قهرمانی کشور انجام خواهد شد.
ملاک انتخاب ورزشکاران تیم ملی حضور در تست انتخابی است.
هیات های قایقرانی با توجه به نتایج سال گذشته مسابقات قهرمانی کشور می توانند در قایق های یکنفره کایاک و کانو در تست شرکت کنند. استان های اول تا سوم بخش بانوان و مردان مسابقات قهرمانی کشور سال گذشته مجاز به شرکت دادن 4 ورزشکار در هر ماده در تست انتخابی هستند و بقیه استان ها می توانند حداکثر 3 ورزشکار در هر ماده تست شرکت دهند.
هیات های قایقرانی تا 14 آذرماه مهلت دارند تا اسامی ورزشکاران به همراه ارنج تیم را به فدراسیون اعلام کنند.

 

 


١٠:٣٠ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧ عدد : ٦٨٢٢ تعداد نمایش : 436خروج