جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   مسعود بهرامی رئیس هیات قایقرانی استان قزوین: با توجه بیشتر به بخش همگانی، زمینه جذب جوانان به قایقرانی فراهم می شود / آمادگی میزبانی مسابقات خروشان را در پیست زیاران داریم

   

مسعود بهرامی ورزشکار، مربی و داور قایقرانی پس از طی مراحل فنی و مدیریتی از سال 96 به عنوان رئیس هیات قایقرانی استان قزوین فعالیت می کند. وی به عنوان یکی از روسای جوان هیات های قایقرانی فعالیت های زیادی در مدت حدود یک سال فعالیتش در هیات قایقرانی استان قزوین پیگیری و دنبال کرده و اکنون هیات قزوین یکی از فعال ترین هیات های قایقرانی کشور است.
رئیس هیات قایقرانی استان قزوین با بیان اینکه «این هیات اکنون در 4 رشته قایقرانی فعالیت می کند»، گفت: در حال حاضر در رشته های آبهای آرام، اسلالوم و آبهای خروشان، کانوپولو و دراگون بوت فعالیت داریم و در تلاشیم تا در بخش روئینگ و پدل برد هم کار خود را آغاز کنیم.
مسعود بهرامی با اشاره به برنامه های هیات قایقرانی قزوین در طول سال گذشته اظهار داشت: با توجه به مدت زیادی که در قایقرانی قزوین فعالیت می کنم، آشنایی خوبی با شرایط این رشته در استان دارم. به نظرم پتانسیل منابع و استعداد قایقرانی در قزوین بسیار گسترده است و توانستیم این ظرفیت را در رشته های مختلف بالفعل کنیم. یکی از مهمترین فعالیت ها شناسایی اماکن آبی مناسب هر رشته و فعال کردن آن است.
وی در خصوص توسعه منابع آبی استان قزوین بیان کرد: پیست زیاران و رودخانه شاهرود الموت 2 محل بسیار مناسب قایقرانی استان در رشته اسلالوم و آبهای خروشان است و معتقدم قزوین می تواند مرکز آبهای خروشان در کل کشور نیز باشد و در صورت راه اندازی لیگ این رشته ما آمادگی میزبانی مسابقات را داریم.
بهرامی افزود: در رشته کانوپولو نیز یک پیست در پارک بهشت مهرگان و همچینن 6 سانس استخر در هفته داریم. در بخش آبهای آرام و دراگون از سدهای استان استفاده می کنیم و فعالیت آن ها را گسترش دادیم و با اضافه شدن تجهیزات روئینگ، پتانسیل آبی این رشته نیز در قزوین وجود دارد.
رئیس هیات قایقرانی استان قزوین همکاری هیات نابینایان در رشته دراگون را یکی از فعالیت های جدید هیات عنوان کرد و ادامه داد: با همکاری هیات نابینایان فعالیت دراگون بوت را برای این عزیزان آغاز کردیم و به نظرم کار جدیدی است و برای همکاری با دیگر هیات ها که این ظرفیت بین دوطرف وجود داشته باشد نیز کاملا آماده ایم. برگزاری مسابقات کانوپولو پیشکسوتان و دوره های نجات آبهای خروشان نیز برای اولین بار در قزوین رقم خورد. دوره های نجات باعث شد، در تیم نجات مسابقات قهرمانی آسیا اسلالوم کرج نفراتی از استان قزوین حضور داشته باشند.
بهرامی در خصوص توسعه قایقرانی استان گفت: قایقرانی در سطح استان قزوین فعال است و اکنون در شهرستان های مختلف قایقرانان تمرینات خود را در رشته های مختلف انجام می دهند و برنامه ها متمرکز به شهر قزوین نیست.
وی در خصوص ملاک انتخاب رئیس فدراسیون نیز تاکید کرد: به اعتقاد من رئیس فدراسیون قایقرانی باید به هیات ها به عنوان بازوان اجرایی برنامه های فدراسیون، توجه بیشتری داشته باشد. فدراسیون با تخصیص بودجه بر اساس عملکرد و فعالیت هیات ها، می تواند انگیزه بیشتری در آن ها ایجاد کند. و نکته ای که به نظرم در قایقرانی خیلی به آن توجه نشده، بخش همگانی این رشته است که به عنوان یکی از رشته های مهیج آبی می تواند زمینه جذب افراد زیادی را به قایقرانی فراهم کند.
بهرامی در پایان گفت: مشکل مهم هیات قزوین اکنون تامین اعتبارات لازم برای پیشبرد برنامه ها است، کارهای بسیار خوبی در هیات انجام شده و در ادامه نیز برنامه های زیادی داریم که با تامین بودجه می توانیم به یکی از پایگاه های قایقرانی در کشور تبدیل شویم و در آن شرایط با گسترش فعالیت ها حتی می توانیم میزبان مسابقات مهم و اردوهای ملی قایقرانی نیز باشیم.

 

 


١٢:٣٤ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧ عدد : ٦٨٥٣ تعداد نمایش : 197خروج