جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   سهیل فضل وزیری رئیس هیات قایقرانی استان کردستان: فعالیت خوبی در همه رشته ها داریم / کم بود و فرسوده بودن تجهیزات بزرگترین مشکل هیات است

   

رئیس هیات قایقرانی استان کردستان با اشاره به پتانسیل بسیار بالای استان کردستان در قایقرانی بیان کرد: سد های بسیار مناسب برای پیاده کردن پیست های استاندارد و میزبانی مسابقات داریم اما کم بود امکانات بزرگ ترین مشکل هیات است.
سهیل فضل وزیری رئیس هیات قایقرانی استان کردستان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: استعدادیابی خوبی با همکاری اداره آموزش و پرورش استان انجام دادیم و سپس دوره آموزش های پایه در استخر را نیز پشت سر گذاشتند چون سد تمرینی ما در این فصل دارای آب و هوای مناسبی نیست و قایقرانان مبتدی قادر به تمرین در سد نیستند.
وی ادامه داد: همچنین در مسابقات المپیاد نوجوانان که از سمت وزرات حمایت می شد ورزشکاران نونهال استان را اعزام کردیم و موفق به کسب مدال در رشته روئینگ شدیم. در سال گذشته نیز شهرستان مریوان چندین بار میزبان ملی پوشان روئینگ بوده است و از ورزشکاران استان نیز در تیم ملی حضور داشتند که در نهایت موفق به کسب مدال قهرمانی آسیا شدند و در بخش آب های آرام نیز ورزشکاران استان در اردو های بازیهای آسیای حضور داشتند و به پالمبانگ اعزام شدند.
رئیس هیات قایقرانی استان کردستان با بیان دارا بودن منابع آبی خوب و شرایط مناسب کردستان برای رشد قایقرانی گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل هیات کم بود تجهیزات و امکانات است. استان کردستان در در همه رشته های قایقرانی فعالیت دارد و همیشه با قدرت در مسابقات و رویداد ها حاضر شده است، اما در حال حاضر به دلیل کم بود قایق و تجهیزات قادر به آموزش و رشد ورزشکاران نیستیم و همه تلاشمان را برای برطرف کردن این مشکل می کنیم و امیدوارم مسئولین و فدراسیون نیز به این موضوع توجه داشته باشند تا کردستان دوباره بتواند به دوران اوج و درخشش خود برسد.
وی با بیان فعالیت استان در تمامی رشته ها گفت: 4 شهرستان قروه، سروآباد، مریوان و سنندج هیات های فعال دارند. شهرستان قروه در بخش کانوپولو فعالیت دارد و به دنبال میزبانی مسابقات کشوری کانوپولو در این شهرستان هستیم. شهرستان سروآباد پایگاه آب های خروشان است و می توان گفت بدون در نظر گرفتن طبیعت بسیار زیبا اش، دبی آب و مسیر بسیار مناسبی برای تمرین و برگزاری مسابقه در رودخانه اش دارد. مریوان پایگاه قهرمانی روئینگ استان است و چندین بار میزبان تیم ملی روئینگ بوده و در حال حاضر اگر تجهیز شود و با توجه به شرایط آب و هوایی و پیست بزرگی که دارد یکی از بهترین محل های تمرین روئینگ در کشور است. شهرستان سنندج نیز در همه رشته ها فعالیت دارد و با وجود این که فقط یک قایق دراگون بوت داریم، با 2 تیم دراگون بوت در مسابقات حاضر می شویم و همیشه هم در جایگاه اول و یا دوم کشور قرار می گیریم.
فضل وزیری در پایان گفت: کمیته بانوان نیز در هیات فعال شده تا حضور بانوان در قایقرانی استان پر رنگ تر شود و قهرمانان بیشتری در بخش بانوان پرورش داده شود اما کار دشواری با وجود تجهیزات فرسوده و کمی که وجود دارد در پیش داریم.

 

 


١٤:٠٥ - سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧ عدد : ٦٨٨٤ تعداد نمایش : 93خروج