جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   جمشید رئیسی رئیس هیات قایقرانی استان هرمزگان: در تلاش برای قوی کردن پایه قایقرانی استان و کشور هستیم / تجهیز کردن شهرستان های استان از مهم ترین چالش های هیات است

   

رئیس هیات قایقرانی استان هرمزگان با اشاره به رشد قایقرانی استان از آماده سازی پیست جدید خبر داد و گفت: در تلاش برای رشد هیات قایقرانی شهرستان های استان هستیم تا در سال آینده بتوانیم نتایج درخشان تری نسبت به سال 97 داشته باشیم، اما کم بود تجهیزات از سخت ترین چالش های پیش روی هیات در این مسیر است.
رئیس هیات قایقرانی استان هرمزگان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: در سال 97 چندین اعزام بین المللی در بخش آبهای آرام و دراگون بوت داشتیم. همچنین ورزشکاران استان در اردو های ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی نیز حضور داشتند که در نهایت موفق به کسب چندین مدال رنگارنگ در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان شدیم و در بازیهای آسیایی نیز کسب یک مدال نقره در کایاک یک نفره از افتخارات هیات قایقرانی استان بود که بهترین مدال استان هرمزگان در بازیهای آسیایی جاکارتا بوده است.
وی با اشاره به سطح بالای قایقرانان استان گفت: پیست تمرینات قایقرانان در بندرعباس مناسب ورزشکاران حرفه ای نیست و یکی از اهداف مهم سال 97 تهیه پیستی مناسب و درخور قهرمانان استان و کشورمان است، که رایزنی ها و تلاش های انجام شده موفقیت آمیز بوده است و به امید خدا تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد.
رئیس هیات قایقرانی هرمزگان افزود: برای قوی کردن پایه قایقرانی استان و کشور استعدادیابی هایی با همکاری اداره آموزش و پرورش استان انجام داده ایم و پس از آموزش های اولیه که بسیار رضایت بخش بود در مسابقات المپیاد های نونهالان و نوجوانان که با حمایت وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، شرکت کردیم و در نهایت موفق به کسب 4مدال طلا، 3نقره و 1برنز در بخش آقایان و بانوان شدیم و این استعداد یابی ها ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص رشد هیات قایقرانی شهرستان های استان بیان کرد: در حال حاضر هیات جزیره قشم فعالیت خوبی دارد و بندر لنگه نیز فعال ترین شهرستان استان هرمزگان است و فعالیت چشم گیر و خوبی دارد که همواره در حال پیشرفت و رشد قایقرانی استان است. هیات قایقرانی جزیره هرمز فعال است اما برای رسیدن به بازدهی مناسب نیاز به تجهیزات و توجه بیشتری دارد که در شرایط حال حاضر تهیه تجهیزات و تجهیز کردن هیات هرمز چالش دشواری در برنامه های پیش رو برای رشد شهرستان های استان است. فعلا یکی از راه حل هایی که هیات برای حل این موضوع اندیشیده است، ساخت قایق ها توسط خود هیات استان است که در تلاش برای تولید با کیفیت و ساخت استاندارد قایق ها با هزینه و مدت زمان کم تر است.
رئیسی با بیان تاثیر زیاد حضور ملی پوشان در استان گفت: هیات قایقرانی استان هرمزگان با علام آمادگی برای میزبانی ملی پوشان آبهای آرام و دیگر رشته ها به فدراسیون قایقرانی در تلاش است تا با ایجاد انگیزه برای قایقرانان و بالا بردن و به روز کردن علم مربیان استان، تاثیر مثبتی در رشد قایقرانی هرمزگان داشته باشد. همچنین جنوب کشور در فصل زمستان مناسب ترین آب و هوا را برای تمرینات ملی پوشان دارد و حضور قهرمانان ملی در استان باعث افتخار مردم هرمزگان است.

 

 


١٤:٥٧ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧ عدد : ٦٨٩٠ تعداد نمایش : 91خروج