جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   مهدی زهیدی جانباز و ورزشکار پیشکسوت قایقرانی: ورزش یک فرصت است و زمینه شکوفایی را برای جوانان فراهم می کند

   

پیشکسوت قایقرانی که پس از جانبازی در دوران دفاع مقدس رشته ورزشی قایقرانی را دنبال کرده، گفت: ورزش کمک زیادی در طول زندگی به من کرده و به نظرم یک فرصت برای جوانان است و زمینه شکوفایی را برای آن ها فراهم می کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مهدی زهیدی ورزشکار پیشکسوت و مربی با تجربه قایقرانی که در دوران دفاع مقدس و در عملیات محرم جانباز شد، آشنایی خود با دنیای قایقرانی را اینگونه بیان کرد: پس از جانبازی سعی کردم در ورزش خود را مشغول کنم. پیش از قایقرانی در رشته های دو و میدانی، تنیس روی میز و هاکی فعالیت داشتم. در رشته تنیس روی میز توانستم لباس تیم ملی را به تن کنم اما با فیزیک بدنی و علاقه من همخوانی نداشت و در سال 1368 بود که برای ورزش و تفریح به قایقرانی روی آوردم و آقای محمود ساویز که خود او از پیشکسوتان با افتخار قایقرانی است آشنا شدم و علاقه زیادم به قایقرانی موجب پیشرفت خوبی شد.
وی ادامه داد: یک سال پس از شروع قایقرانی موفق شدم به تیم استان گیلان راه پیدا کنم و قایقرانی را بطور جدی و قهرمانی دنبال کنم.
زهیدی با اشاره به پیشرفت چشمگیرش در تمرینات گفت: پس از مدتی از تمرین با قایق تورینگ، تمرینات را با قایق کایاک ادامه دادم و با وجود معلولیت توانستم در مسابقات مختلف شرکت کنم و با کسب چندین مدال قهرمانی کشور موفق به حضور در تیم ملی شدم.
وی افزود: پس از حضور در تیم ملی قایقرانی تمرینات با کیفیت بهتری انجام شد و افتخار حضور در چندین مسابقات بین‌المللی از جمله آسیایی ازبکستان و جهانی مجارستان را دارم و در نهایت موفق به کسب مدال نقره آسیا در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ شدم.
زهیدی ورزش را یک فرصت و زمینه شکوفایی برای جوانان دانست و گفت: ورزش علاوه بر سلامتی جسم به سلامتی ذهن نیز کمک می کند و باعث می شود در همه مراحل زندگی و در هر چالشی بهترین تصمیمات را بگیرید و همچنین ورزش به افراد شخصیت می دهد.
مربی باشگاه ورزشی اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان در پاسخ به سوال: اگر به گذشته برگردید بازهم قایقران می شوی؟ گفت: بله، از نوجوانی و سن بسیار کمتر آغاز می کردم و با قدرت بیشتری ادامه می دادم. حتی پس از ازدواج همسرم را به قایقرانی آوردم و علاوه بر رسیدن به آمادگی خوب و وضعیت ایده‌آل نفر اول استان شد، پس از مدتی موفق به تمرین در اردوی تیم ملی شد و در مسابقات بین‌المللی مالزی پارو زد و هنوز هم برای سلامتی پارو می زنیم.

 

 


١٤:٤٥ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨ عدد : ٧٠٢٠ تعداد نمایش : 75خروج