جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   محمود ساویز پیشکسوت قایقرانی: سهرابیان قایقرانان را به روزهای اوجش برمی‌گرداند/ تقویت پایگاه‌های قهرمانی عامل موفقیت قایقرانی است

   

پیشکسوت قایقرانی داشتن پایگاه های قهرمانی فعال در سراسر کشور را یکی از مهمترین عوامل موفقیت قایقرانی عنوان کرد و گفت: برای داشتن یک تیم ملی قدرتمند باید پشتوانه خوبی در استان ها داشته باشیم و این امر تنها با داشتن پایگاه های قهرمانی فعال محقق می شود.
به گزارش روابط‌عمومی فدراسیون قایقرانی، محمود ساویز جزو اولین اعزامی‌های قایقرانی پس از انقلاب به مسابقات جهانی است. این مربی و پیشکسوت قایقرانی بندرانزلی شاگردان بسیاری را تقدیم تیم‌های ملی کرده و می‌گوید: «اولین مدال‌های قایقرانی را شاگردان او گرفته‌اند و این آغازی برای توجه بیشتر به قایقرانی، پیشرفت این رشته و کسب مدال‌های بیشتر بوده است». ساویز علیرغم اینکه چند سالی است که از بدنه کادر فنی تیم ملی و مربیگری دور بوده، اخبار قایقرانی را دنبال می‌کند و اعتقاد دارد رئیس جدید فدراسیون توانایی بازگرداندن قایقرانی به روزهای اوجش را دارد.
این پیشکسوت قایقرانی با اشاره به اینکه رئیس جدید فدراسیون دغدغه‌های ورزشکاران را می‌شناسد گفت: اینکه شخص اول یک خانواده شرایط همه اعضای آن را درک کند کمک زیادی به رشد و پیشرفت آن مجموعه خواهد کرد. خصوصا در ورزش این مسئله بسیار تأثیرگذار است و به نظر من حضور سهرابیان قایقرانی را به روزهای اوجش برمی‌گرداند.
محمود ساویز حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک را خواستار شد و بیان کرد: حالا که تیم با سواد و دلسوزی هدایت قایقرانی را برعهده گرفته، جا دارد که دست‌اندرکاران ورزش هم حمایت بیشتری از این رشته داشته باشند تا مسئولین فدراسیون با فکر آزادتر برای توسعه قایقرانی برنامه‌ریزی کنند.
وی ادامه داد: سهرابیان همه مدارج را در فدراسیون قایقرانی طی کرده است. او ورزشکار و مربی بوده و مدیریت را در رده‌های مختلف فدراسیون از ریاست کمیته، نائب‌رئیسی و دبیری پشت سر گذاشته و با تجربه خوب خود، حمایت هیات‌ها را نیز جذب و به ریاست فدراسیون انتخاب شده است.
ساویز ادامه داد: با درنظر گرفتن این شرایط سهرابیان می‌تواند مشکلات را درک کند. او نقاط ضعف را که به خوبی می‌شناسد و می تواند آن ها را به بهترین نحو بر طرف کند. در این مسیر خانواده قایقرانی هم از او حمایت خواهند کرد.
این مربی اسبق تیم ملی تقویت پایگاه‌های قهرمانی را یکی از مهمترین عوامل موفقیت قایقرانی دانست و گفت: قایقرانی در دو مقطع نتایج درخشانی بدست آورده و آن دو دوره زمانی بوده که ما پایگاه‌های فعالی داشته‌ایم. حالا هم شنیده‌ام که پایگاه‌ها دوباره راه‌اندازی می‌شوند و این خبر رضایت‌بخشی است چراکه حتما نتایج خوبی را در پی خواهد داشت.
وی تاکید کرد: البته در این مسیر باید به مربیان استان‌ها توجه خاصی داشت. بسیاری از مربیان ما در رده‌های پایه در استان ها کار می‌کنند که در این شرایط سخت زندگی نیاز به حمایت دارند تا دلسرد نشوند و به کار خود ادامه دهند.
ساویز همچنین تصریح کرد: این روزها جو خوبی بر قایقرانی حکمفرما است. امیدواریم این شرایط ادامه پیدا کند و با حمایت بیشتر مسئولین ورزش کشور شاهد روزهای بهتری در قایقرانی به عنوان یکی از پرمدال ترین رشته های بازی های آسیایی و المپیک باشیم.

 

 


٠٨:٤٣ - يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨ عدد : ٧٠٤٧ تعداد نمایش : 62خروج