جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   مینا علی داد مربی قایقرانی استان سیستان و بلوچستان: برای اولین حضور تیم قایقرانی استان در مسابقات تلاش زیادی شد/ ظرفیت فعالیت بیشتر در استان وجود دارد

   

المپیاد استعدادهای برتر ورزشی قایقرانی اولین فرصت برای حضور قایقرانان استان سیستان و بلوچستان در مسابقات ملی قایقرانی بود. این تیم با 4 بانوی ورزشکار در رشته های اسلالوم و آبهای آرام برای نخستین بار در رقابت های قایقرانی شرکت کرده و اگرچه قایقرانان این استان موفق به کسب مدال نشدند اما تجربه ارزشمندی برای نونهالان سیستان و بلوچستان در رشته قایقرانی رقم خورد. مینا علی داد مربی اعزامی استان سیستان و بلوچستان به المپیاد قایقرانی از تلاش بسیار زیاد برای تشکیل تیم و از میان برداشتن موانع متنوع برای فعالیت قایقرانی استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک سیستان و بلوچستان با نفرات بیشتر و درخشان تر در مسابقات قایقرانی ظاهر شود.
مربی هیات قایقرانی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به چالش هایی که برای مهیا کردن زیر ساخت مناسب، استعدادیابی و رشد و پرورش ورزشکاران نوجوان پشت سر گذاشته است گفت: پس تلاش های بسیار، موفق به اولین حضور ورزشکاران استان در مسابقات کشوری شدیم.
مینا علی داد مربی تیم اعزامی هیات قایقرانی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: از سال 84 فعالیت های هیات قایقرانی سیستان و بلوچستان آغاز شد و برای مهیا کردن زیر ساخت های مناسب برای فعالیت این رشته جذاب و مهیج با چالش های بسیاری روبه رو بودیم. در آغاز باید برای فراهم کردن پیست قایقرانی باید با ارگان های مختلف مذاکره می کردیم و تجهیزاتی که بتوان بعد از فراهم شدن پیست تمرین فعالیت را آغاز کرد.
وی افزود: با تلاش هایی که انجام شد برای فعالیت قایقرانی بانوان، اکنون شاکله اصلی این رشته را در استان، بانوان ورزشکار تشکیل می دهند و کاملا شرایط برای جذب جوانان به قایقرانی فراهم است.
مربی اولین تیم اعزامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از پی گیری ها برای تهیه قایق و امکانات، قایق های دراگون بوت، تورینگ و سپس قایق های کایاک، کانو و روئینگ هم اضافه شد.
علی داد گفت: پس از چندین سال فعالیت کم قایقرانی، دوباره کار با رونق بیشتر آغاز شد و استعدادیابی انجام دادیم و با آموزش بچه ها با قایق تورینگ فعالیت را از سر گرفتیم.
وی ادامه داد: المپیاد استعدادهای برتر فرصتی شد که اولین حضور قایقرانان استان در مسابقات اتفاق بیافتد و امیدوارم با تلاش بیشتر و حمایت مسئولین بتوانیم حضوری بهتر در مسابقات داشته باشیم.
علی داد در پایان بیان کرد: برای فعالیت نیاز به حمایت بیشتری داریم و قطعا این ظرفیت در قایقرانی و جوانان استان فراهم است و با تلاش و پیگیری حتما آینده خوبی در قایقرانی سیستان و بلوچستان متصور خواهد بود.

 

 


١٤:٢٨ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ عدد : ٦٨٢٩ تعداد نمایش : 147خروج