جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   امیر شاهرخ حسنعلیزاده رئیس هیات قایقرانی آذربایجان شرقی: سال خوبی پشت سر گذاشتیم و امیدوارم سال آینده بهتر از امسال ادامه دهیم / دور جدید استعداد یابی در بخش های مختلف انجام می شود

   

حسنعلیراه با اشاره به چالش ها و دشواری های موجود برای فراهم کردن و رشد قایقرانی استان گفت: با وجود مشکلات و محدودیت های بسیار موفق به حضور فعال در بخش های مختلف شده ایم.
رئیس هیات قایقرانی استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون قایقرانی گفت: در حال حاضر و در فصل زمستان هوای استان بسیار سرد و نامناسب می شود و تمرین در هوای آزاد را غیر ممکن می کند و تنها می توانیم تمرینات را در باشگاه و استخر دنبال کنیم. این تمرینات نمی تواند جای خالی تمرین در آب را پر کند اما برای آماده نگه داشتن ورزشکاران فعالیت خوبی است.
رئیس هیات آذریایجان شرقی با اشاره به برنامه ریزی برای پرورش قایقران های جوان و قوی کردن پایه قایقرانی استان و کشور گفت: دور جدید استعداد یابی با همکاری آموزش و پرورش و ورزش همگانی استان انجام می شود و تا پایان سال جاری آموزش و تمرینات پایه ای را در استخر و باشگاه انجام دهند تا با آغاز سال جدید و فصل بهار آماده تمرینات حرفه ای شوند.
وی افزود: در استان هئیت های مراغه، میانه و شبستر فعال هستن و ما سعی کردیم هیات هایی که پتانسیل خوبی برای قایقرانی دارند را فعال کنیم اما در طی پیگیری های انجام شده موفق به گرفتن اجازه تمرین در سد نشده ایم، چون اکثر سد های موجود فقط برای آب شرب شهری است و موافقتی برای حضور و فعالیت در آنها انجام نشده. اما در شهرستان های مراغه و میانه فعالیت خوبی انجام می شود، برای مثال شهرستان میانه میزبان ملی پوشان روئینگ کشورمان بوده و مراغه چندین بار میزبانی مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو را داشته است.
حسنعلیزاده افزود: داشتن میزبانی های مختلف بسیار خوش آیند است و این نشان دهنده پتانسیل خوب استان برای فعالیت در قایقرانی است اما در همین مسابقات قهرمانی کشور کانوپولو تیم استان به دلیل نداشتن مربی خوب نتوانست نتیجه مناسبی کسب کند و امیدوارم با درخواست هیات مبنی بر ارسال مربی تایید شده فدراسیون موافقت شود تا از این پتانسیل و استعداد های خوب قهرمان های ملی ساخت شود. همچنین برای توسعه و گسترش قایقرانی استان نیاز به زیر ساخت و امکانات داریم تا شهرستان هایی که منابع آبی خوبی دارند را راه اندازی کنیم.

 

 


١٣:١٦ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ عدد : ٦٨٥٥ تعداد نمایش : 198خروج