جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   احمدرضا طالبیان قهرمان کایاک: همیشه دنبال بهترین عملکرد و نتیجه در قایقرانی هستم/ توانایی شگفتی سازی در قایق تیمی داریم

   

مرد چهار مدالی ایران در بازی های آسیایی به آینده قایقرانی ایران امیدوار و معتقد است با حمایت بیشتر از جوانان تیم ملی آینده قدرتمندی خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، یکی از ستاره های ورزش ایران احمدرضا طالبیان است که با چهار مدال بازی های آسیایی جزو بهترین های ورزش کشور به حساب می آید. طالبیان مدال آوری اش در بازی های آسیای را از سال 2010 شروع کرد که قهرمان کایاک تک نفره هزار متر شد. او در بازی های آسیایی گوانگجو یک مدال برنز در کایاک چهار نفره نیز بدست آورد. مدال نقره بازی های آسیایی اینچئون و مدال برنز بازی های آسیای جاکارتا این ستاره قایقرانی را در میان ورزشکارانی قرار داد که چهار مدال این رویداد بزرگ را دارند و در سه دوره پیاپی مدال گرفته اند. در کنار این افتخارات می توان به هفت مدال طلا، چهار نقره و 2 برنزش در رقابت های قهرمانی آسیا نیز اشاره کرد. طالبیان در المپیک لندن نیز حضور داشت و اولین قایقران آبهای آرام ایران در مهمترین میدان ورزشی جهان بود و با اینکه قایقرانی در آن روزها شرایط خاصی داشت عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت. این ستاره ورزش ایران همچنان به دنبال تحقق رویاهای ورزشی اش است.
*خودت رو با چه ویژگی معرفی می کنی؟
من احمدرضا طالبیان هستم که صبر و تحمل زیادی دارد. خیلی صبور هستم.
*این صبر چقدر در زندگی ورزشی ات تاثیرگذار بوده؟
خیلی مواقع به من کمک کرده و باعث پیشرفت من شده است. از خیلی اتفاق ها چشم پوشی کرده ام و همین باعث شده بهتر کارم را ادامه بدهم.
*جزو ورزشکارانی هستی که چهار مدال بازی های آسیایی دارد. چقدر به این موضوع فکر می کنی؟
قبل از کسب این مدال ها هیچ وقت هدفم این نبوده که چهار مدال بازی های آسیایی بدست بیاورم یا جزو ورزشکاران پرمدال باشم. هدفم همیشه بهترین نتیجه و بهترین عملکرد در رشته ورزشی ام بوده که حاصلش این شده است. اما به هر حال یکسری اهدافی داشتم. مثلا دوست داشتم در بازی های آسیایی اینچئون دو مدال طلا بگیرم اما نشد. در جاکارتا هم مدال گرفتم و انشالله در بازی های بعدی مدال بهتری کسب کنم.
*شرایط قایقرانی ایران در میان حریفان آسیایی چطور است؟
این روزها به خصوص بعد از بازی های آسیایی جاکارتا خیلی شرایط را بررسی می کنم. با نتایجی که گرفتیم و فاصله ای که بین قایق های آسیایی دیدم و با توجه به سطح مسابقات جاکارتا خیلی امیدوارتر و با انگیزه تر شده ایم. خیلی خوشبینانه نگاه می کنم و به نظرم اکنون این پتانسیل را داریم که یک شگفتی در قایق تیمی بسازیم.
*این روزها نیاز اصلی قایقرانی چیست؟
موارد مختلفی هست که اندک اندک باید اتفاق بیتفد اما به نظر خودم در حال حاضر آرامش نیاز اصلی قایقرانی است. حاشیه ها دور شود و قایقرانی به یک آرامش کامل برسد تا ذهن بچه ها روی تمرین متمرکز شود. این اتفاق که بیفتد همه بر روی کار خود تمرکز می کنند و ورزشکاران هم بدون دغدغه کارشان را ادامه می دهند.
*زندگی مشترکت را هم شروع کرده ای. زندگی مشترک و ورزش حرفه ای سخت است. نقش همسرت در این روزها چگونه بوده؟
90 درصد زندگی ما روی قایقرانی و اهداف من است. در این شرایط خیلی ها از خود گذشتگی می کنند و در زندگی مشترک من هم از خودگذشتگی همسرم را می بینم و کاملا برایم ملموس است. او هم برای هدف من تلاش می کند. اینطور بگویم که تمام بحث های زندگی ما همین بحث های قایقرانی من است.
*شرایط جوانان قایقران را چطور ارزیابی می کنی؟
به نظرم پتانسیل خوبی داریم اما خیلی باید کار شود. جوان های ما به این دلیل که شاید محل تمرین خوب نداشته باشند محدودیت هایی دارند اما پتانسیلشان خیلی بالا است. باید شرایطی مهیا باشد که تمرین کنند و در اردو باشند. این تمرین هم باید تداوم داشته باشد. نمی توان با چند اردو جوانان را به سطح بالا رساند. جوانان و در کل رده های پایه باید بدون وقفه تمرین کنند و فدراسیون باید شرایطی را برای این اتفاق مهیا کند.
*پس می توان آینده ای خوب برای قایقرانی تصور کرد.
بله قطعا اما باید خیلی روی جوانان سرمایه گذاری کرد. بیشتر از بزرگسالان باید برای جوانان وقت گذاشت تا در آینده نتیجه بگیریم.
به نظرم برای آینده قایقرانی باید روی بخش جوانان و پایه بیشتر کار کرد. فدراسیون نیز از نیروی جوان و با انگیزه بیشتر استفاده کند. به نظرم اگر این اتفاق بیفتد و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم حمایت خوبی از قایقرانی کنند یک تیم ملی قدرتمند خواهیم داشت.

 

 


١٨:٥٥ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ عدد : ٦٩٦٢ تعداد نمایش : 132خروج