صفحه اصلي|نقشه سايت
چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨اخبار
آخرين اخبار:
جستجو
آمار بازدید کنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3695088
بازدید کنندگان امروز: 1223
کل بازدیدکنندگان: 12180350
بازدیدکنندگان آنلاین: 17
زمان بارگزاری صفحه: 0/1249 ثانيه
ساعت

اتوماسیون اداری 

 
 
 
 
اخبار > مسعود رنجبر پیشکسوت قایقرانی: قایقرانی متکی به امکانات است و باید از آن بیشتر حمایت شود


نسخه چاپي ارسال به دوست


   مسعود رنجبر پیشکسوت قایقرانی: قایقرانی متکی به امکانات است و باید از آن بیشتر حمایت شود

   

پیشکسوت قایقرانی حمایت بیشتر از این رشته را از سوی مسئولین ورزش خواستار شد و گفت: قایقرانی در صورت حمایت بیشتر می تواند یکی از مدال آورترین رشته های ورزشی کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسعود رنجبر پیشکسوت و مربی قایقرانی که خدمات زیادی به قایقرانی خصوصا در استان مازندران انجام داده، از سال 1369 قایقرانی را به عنوان ورزشکار در زادگاهش بابلسر آغاز کرده و پس از طی دوران قهرمانی شاگردان بسیار زیادی را از این شهر به سطح اول قایقرانی کشور معرفی کرده است.
او اکنون رئیس کمیته فنی هیات قایقرانی استان مازندران است و سابقه مدیریت پایگاه قهرمانی را در بابلسر در کارنامه دارد. رنجبر این روزها در باشگاه قایقرانی خود مشغول تربیت نوجوانان 10 تا 12 سال قایقرانی است.
این پیشکسوت قایقرانی با اشاره زحمات زیادش در قایقرانی گفت: ما هر چه به دست آوردیم از عشق و علاقه مان به ورزش و قایقرانی بوده است. البته بسیار خوشحالم که نتیجه سال ها زحمتم را با حضور و مدال آوری بچه ها در مسابقات می بینم.
مسعود رنجبر در خصوص شروع فعالیتش در قایقرانی بیان کرد: از سال 1369 با علاقه ای که داشتم قایقرانی را آغاز کردم و در فاصله نزدیکی در مسابقات ماراتن 42 کیلومتر که در بابلسر برگزار شد موفق به کسب مقام دوم شدم و این مقام انگیزه ای شد تا قایقرانی را ادامه دهم.
وی افزود: من هم مانند بسیاری از قایقرانان خیلی زود دوران قهرمانی ام تمام شد و به مربیگری روی آوردم. خوب حمایت خوبی از ورزش در آن دوران نمی شد و بالاخره باید سر و سامانی به زندگی شخصی ام می دادم ولی خیلی زود به قایقرانی برگشتم البته این بار در کسوت مربیگری.
زنجبر ادامه داد: فکر می کنم در عرصه مربیگری موفق بودم. تقریبا همه ورزشکارانی که از بابلسر به تیم استان و نهایتا تیم ملی راه پیدا کردند شاگردانم بودند و از این بابت به خود می بالم و قایقرانان قهرمان باعث افتخارم هستند.
وی در خصوص فعالیت های این روزهایش گفت: همچنان به تربیت جوانان در قایقرانی مشغولم. اکنون یه یک باشگاه در بابلسر داریم و نوجوانان 10 تا 12 ساله را آموزش می دهیم.
رنجبر می گوید قایقرانی باید بیشتر حمایت شود و در این باره توضیح داد: ورزش حرفه ای خصوصا رشته هایی مانند قایقرانی که وابسته به امکانات و تجهیزات هستند نیاز به حمایت دارد. شما می دانید ما اکنون ورزشکارانی داریم که چون از نظر مالی تامین نمی شوند ورزش را کنار می گذارند و سراغ زندگی شخصی خود می روند. با بعضی ها در کنار تمریناتشان کار می کنند اما نباید این طور باشد و ورزشکاری که به صورت حرفه ای تمرین کند موفق خواهد شد ولی با این شرایط ما بسیاری از نخبه ها، ورزشکاران مستعد و قهرمان هایمان را به راحتی از دست می دهیم.
وی ادامه داد: به اعتقاد من مسئولین ورزش کشور باید از رشته های مدال آوری مثل قایقرانی بیشتر حمایت کنند. ورزشکاران ما این توانایی را دارند که در صورت در اختیار داشتن امکانات، نتایج درخشانی بدست آورند و همیشه این مسئله را نشان داده اند و خود را ثابت کرده اند.
پیشکسوت قایقرانی مازندران دارا بودن امکانات و تجهیزات را یکی از مهمترین عوامل پیشرفت قایقرانی دانست و افزود: قایقرانی رشته ای است که بسیار متکی به تجهیزات است و نیاز به حمایت دارد البته اگر این پشتیبانی از سوی مسئولین ورزش کشور صورت بگیرد قایقرانی می تواند یکی از مدال آورترین رشته های کشور باشد.
رنجبر در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر افراد فعال در قایقرانی مثل من از نظر مالی شرایط مناسبی دارند به کمک این رشته آمده اند. اما امیدوارم با حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک، فعالیت های فدراسیون قایقرانی رونق بیشتری بگیرد و با پشتیبانی حامیان مالی تلاش قایقرانان و همه زحمتشکان به نتیجه برسد و شاهد روزهای بهتری در قایقرانی باشیم.

 

 


١١:١٣ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨ عدد : ٧٠٠٦ تعداد نمایش : 84خروج