صفحه اصلي|نقشه سايت
چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨اخبار
آخرين اخبار:
جستجو
آمار بازدید کنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 3695085
بازدید کنندگان امروز: 1217
کل بازدیدکنندگان: 12180344
بازدیدکنندگان آنلاین: 18
زمان بارگزاری صفحه: 0/1563 ثانيه
ساعت

اتوماسیون اداری 

 
 
 
 
اخبار > گفت و گو با محمد ویژه نواز پیشکوست قایقرانی؛ توجه به ورزش پایه در استان ها رونق قایقرانی را به دنبال دارد/ ظرفیت قایقرانی ایران بسیار بالا است


نسخه چاپي ارسال به دوست


   گفت و گو با محمد ویژه نواز پیشکوست قایقرانی؛ توجه به ورزش پایه در استان ها رونق قایقرانی را به دنبال دارد/ ظرفیت قایقرانی ایران بسیار بالا است

   

پیشکسوت قایقرانی کشور می گوید: برای داشتن تیم ملی قدرتمند باید در ورزش پایه سرمایه گذاری کرد و به اعتقاد من در قدم اول می توان خانواده ها را با قایقرانی آشنا کرد تا نوجوانان خود را به سوی این رشته سوق دهند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، محمد ویژه نواز بازنشسته نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و از پیشکسوتان قایقرانی است که خدمات بسیار زیادی به ورزش خصوصا قایقرانی کشور ارائه کرده است. او از سال 1352 فعالیت خود را در قایقرانی همزمان با حضورش در نیروی دریایی آغاز کرده است. همراهی او با قایقرانی به عنوان ورزشکار، مربی و مسئول با توجه به حضورش در نیروی دریایی در شمال و جنوب کشور ادامه داشته و اکنون در حالی که نزدیک به 60 سال از عمرش می گذرد، مسئول کمیته پیشکسوتان هیات قایقرانی استان گیلان است. ویژه نواز قایقرانی را نیازمند حمایت بیشتر می داند و معتقد است در گذشته این رشته در کشور خصوصا در شهرستان ها و استان ها رونق بیشتری داشته و اکنون برای توسعه بیشتر قایقرانی باید حمایت و توجه بیشتری به آن صورت بگیرد.
این پیشکوست قایقرانی در خصوص سوابق خود در قایقرانی می گوید: زندگی در زادگاهم بندرانزلی و همچنین شرایط شغلی ام در نیروی دریایی، قایقرانی را در من نهادینه کرده و همین حالا هم زندگی ام با قایقرانی همراه است.
محمد ویژه نواز افزود: از ابتدای حضورم در ارتش در سال های 52 -53 در حالی که آموزش های تکاوری را می دیدم، عضو تیم قایقرانی ارتش بودم و همزمان در هیات نیز پارو می زدم. در آن سال ها از تجربیات اساتیدم مانند آقای آراسته و آقای ثمری استفاده می کردم البته با توجه به سابقه فعالیتم پرسنل نیروی دریایی را آموزش می دادم.
وی ادامه داد: سال ها در قایقرانی فعالیت کرده ام و اکنون که به گذشته ام نگاه می کنم می بینم راه پر فراز و نشیبی داشتم و البته از مسیر رفته خرسندم.
ویژه نواز با اشاره به فعالیتش در جنبه های مختلف ورزش گفت: به عنوان ورزشکار، مربی، داور، مسئول باشگاه ملوان و مسئول کمیته آبهای آرام و دیگر مسئولیت ها در قایقرانی فعالیت کردم.
این پیشکسوت قایقرانی در خصوص اردوهای تیم ملی در زمان ورزشکاری اش اظهار کرد: سال 62 در اردوی تیم ملی حضور داشتم و بسیار تلاش می کردیم اما اعزام به مسابقات خارجی آن موقع خیلی کم بود و ما هم چون در نیروی دریایی فعالیت می کردیم محدودیت های خاص خود را داشتیم.
وی بیان کرد: در دوره ای که به بندرعباس اعزام شدم، با حمایت آقای ثمری که از بزرگان نیروی دریایی و همچنین قایقرانی هستند باشگاه ملوان بندرعباس را راه اندازی کردم و جوانان زیادی را در آن جا آموزش دادیم.
ویژه نواز با بیان اینکه «قایقرانی بیش از این ها می تواند فعالیت کند» تاکید کرد: در گذشته قایقرانی رونق بیشتری داشت. ما وقتی در مرداب انزلی پارو می زدیم، بسیار شلوغ بود اما اکنون که گاه گاه به عنوان پیشکسوت با قایق به آب می زنم، تعداد کمی ورزشکار در حال تمرین هستند.
وی با اشاره به لزوم حمایت بیشتر از قایقرانی تصریح کرد: باید بیشتر به این رشته توجه شود. قایقرانی نیازمند تجهیزات و امکانات است که همه در اختیار ندارند و این امکان باید برای عموم فراهم شود که به قایقرانی روی آورند.
ویژه نواز افزود: از سوی دیگر مربیان و علاقه مندان این رشته با توجه به اینکه امنیت شغلی ندارند و از نظر مالی تامین نمی شوند اکثرا با رها کردن ورزش به دنبال زندگی خود می روند. در حال حاضر با شرایط سختی که زندگی روزمره دارد باید برای مربیان انگیزه ایجاد شود تا کار خود را انجام دهند. مربی باید انگیزه داشته باشد تا جوانان را آموزش دهد و جذب قایقرانی کند.
وی همچنین ادامه داد: البته من امیدوارم با حمایت بیشتر از قایقرانی در استان ها و تشویق بیشتر جوانان و ایجاد فضایی آرام و امن برای تمرینات قایقرانی دوباره رونق بگیرد.
ویژه نواز تاکید کرد: جوانان ایرانی بسیار مستعد هستند و ما می توانیم در سراسر کشور قایقرانان مطرح داشته باشیم. توجه و حمایت بیشتر از ورزش پایه و تجهیز استان ها در آینده می تواند قایقرانی را رونق دهد و نهایتا این رشته برای کشور افتخار به ارمغان آورد.

 

 


١٤:٤٧ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨ عدد : ٧٠١٢ تعداد نمایش : 83خروج