صفحه اصلي|نقشه سايت
پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧اخبار
آخرين اخبار:
جستجو
آمار بازدید کنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 190743
بازدید کنندگان امروز: 1037
کل بازدیدکنندگان: 11690077
بازدیدکنندگان آنلاین: 8
زمان بارگزاری صفحه: 0/1094 ثانيه
ساعت

اتوماسیون اداری 

 
 
 
 
اخبار > با پیشنهاد ایران مواد سرعتی به مسابقات روئینگ در بازیهای آسیایی اندونزی اضافه شد


نسخه چاپي ارسال به دوست


با پیشنهاد ایران مواد سرعتی به مسابقات روئینگ در بازیهای آسیایی اندونزی اضافه شد

نائب رئیس فدراسیون روئینگ آسیا و دبیرکل فدراسیون قایقرانی ایران پس از حضور در کنگره سالانه روئینگ آسیا با اعلام خبر تصویب پیشنهاد ایران در خصوص اضافه کردن مواد اسپرینت به بازیهای آسیایی بیان کرد: پیش از مجمع سالانه فدراسیون جهانی روئینگ FISA پیشنهادی در خصوص اضافه کردن مواد اسپرینت و سرعتی به روئینگ ارائه داده بودیم که در کنگره فرانسه با مقاومت کشورهای اروپایی مواجه شد اما در کنگره روئینگ آسیا که با حضور رئیس فدراسیون جهانی برگزار شد مجددا این پیشنهاد را از سوی ایران مطرح کردیم و ضمن تصویب برگزاری این مسابقات در قهرمانی آسیا، تصمیم بر این شد تا در بازیهای آسیایی آینده 4 ماده بانوان و آقایان به این رقابت اضافه شوند.
وحید مرادی ضمن ارائه گزارشی از کنگره روئینگ آسیا که در هتل ایستر گاردینگ شهر پکن برگزار شد عنوان کرد: این کنگره با حضور جان کریستوفر رولاند رئیس فدراسیون جهانی روئینگ FISA، مارک تینر ناظر فدراسیون جهانی، اکثر قریب به اتفاق اعضای آسیایی و ناخدا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان برگزار شد و مسائل مهمی با تصمیم اعضا به تصویب رسید.
وی در خصوص مباحث مطرح شده در کنگره تشریح کرد: در ابتدای کنگره رئیس و نواب رئیس از فعالیت های سال گذشته روئینگ آسیا گزارش ارائه کردند. بنده نیز گزارش مبسوطی که پیش از جلسه در اختیار حضار قرار گرفته بود را مطرح کردم. بخش عمده این گزارش در خصوص توسعه روئینگ آسیا و اضافه شدن مواد سرعتی به رقابت های روئینگ بود که با استقبال اعضا مواجه شد.
مرادی با اشاره به میزبانی تهران در مسابقات کاپ 2 روئینگ آسیا اظهار داشت: در اولین قدم مسابقات پیش رو مورد بحث اعضا قرار گرفت و در خصوص میزبانی آن ها تصمیم گیری شد. ضمن اینکه کشورهای چین، اندونزی، سنگاپور، چین تایپه و تایلند برای حضور در مسابقات کاپ 2 روئینگ که به میزبانی تهران برگزار می شود اعلام آمادگی کردند. امیدواریم میزبان شایسته ای برای این رقابت ها که 21 تا 24 آبان برگزار خواهد شد، باشیم. علاوه بر این ما خردادماه سال آینده نیز میزبان کاپ 1 روئینگ 2016 خواهیم بود.
دبیرکل فدراسیون قایقرانی ایران گزارش داد: در خصوص میزبانی رویدادهای پیش روی روئینگ آسیا تصمیماتی گرفته شد. بر این اساس مسابقات جوانان آسیا به میزبانی تایلند پس از برگزاری کمپ تمرینی نوجوانان زیر 16 سال و کمپ های تمرینی شرق و غرب آسیا به میزبانی چین و قطر به منظور توسعه روئینگ ساحلی با قایق های مخصوص این رقابت ها برگزار خواهد شد.
وی اضافه کرد: کنگره بعدی روئینگ به میزبانی چین انجام می شود و برای اولین بار در طول ورزش کره شمالی میزبانی روئینگ سالنی به این کشور داده شد. رقابت های انتخابی المپیک 2016 روئینگ نیز به میزبانی شهر چانگ جو کره جنوبی که میزبان بازیهای آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان بوده در 4 ماده برگزار می شود.
نائب رئیس فدراسیون روئینگ آسیا با اشاره به گزارش کشور اندونزی در خصوص میزبانی بازیهای آسیایی در شهر جاکارتا تصریح کرد: این کشور با توجه به اختیاراتی که میزبان بازیهای آسیایی دارد تصمیماتی در خصوص حذف تعدادی از مواد بانوان داشت که با مخالفت بنده و برخی دیگر از کشورها مواجه شد و رئیس و ناظر فدراسیون جهانی نیز از نظر ما حمایت کردند و این پیشنهاد به تصویب نرسید.
مرادی در خصوص پیشنهادهای ایران به کنگره روئینگ آسیا تصریح کرد: با پشنهاد بنده تشکیل 2 کمیته مهم مستر یا بزرگسالان و پزشکی فدراسیون روئینگ آسیا مورد تصویب اعضا قرار گرفت و یکی از مهمترین مباحثی که از آغاز فعالیتم در روئینگ به دنبال آن بودم یعنی اضافه کردن مواد اسپرینت و سرعتی در مسافت 500 و 1000 متر با استقبال رئیس فدراسیون جهانی، رئیس کنفدراسیون آسیا و دیگر اعضاء مواجه شد.
وی بیان کرد: مسئولین روئینگ آسیا با اهداء لوح تقدیر از کشورهای حاضر قدردانی کردند و امیر رهنما پاروزن شایسته کشورمان دارنده مدال بازیهای آسیایی به نمایندگی ایران لوح تقدیر را دریافت کرد.
نائب رئیس کنفدراسیون روئینگ آسیا با اشاره به دیدارهای رئیس فدراسیون قایقرانی با رئیس فدراسیون جهانی و رئیس کنفدراسیون روئینگ آسیا خاطرنشان کرد: ناخدا امینی در دیدار با جان کریستوفر رولاند رئیس FISA از حضور و حمایت او از روئینگ آسیا تشکر کرد. شی وانگ رئیس کنفدراسیون روئینگ آسیا نیز در دیدار با امینی از فعالیت های روئینگ ایران تشکر کرد و رئیس فدراسیون قایقرانی ایران نیز حمایت ایران از این کنفدراسیون را اعلام کرد. ناخدا امینی همچنین با لی رئیس فدراسیون روئینگ چین دیدار داشت و از زحمات این کشور در جهت توسعه روئینگ آسیا و میزبانی مسابقات قدردانی کرد.
مرادی در پایان خاطرنشان کرد: اجلاس سالانه روئینگ آسیا در فضایی بسیار صمیمانه و خوب برگزار شد و به نظر می رسد که همه اعضا در تلاش هستند تا توسعه روئینگ آسیا در اولویت کارها قرار گیرد. بنده هم به نمایندگی از کشورمان تمام تلاشم را در جهت حفظ جایگاه ایران در روئینگ آسیا خواهم داشت.

 

 

 

 

 


١٢:٠٥ - دوشنبه ٦ مهر ١٣٩٤ عدد : ٥١٢٧ تعداد نمایش : 1304خروج