صفحه اصلي|نقشه سايت
جمعه ٠٣ اسفند ١٣٩٧اخبار
آخرين اخبار:
جستجو
آمار بازدید کنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 195907
بازدید کنندگان امروز: 216
کل بازدیدکنندگان: 12037792
بازدیدکنندگان آنلاین: 16
زمان بارگزاری صفحه: 0/0938 ثانيه
ساعت

اتوماسیون اداری 

 
 
 
 
اخبار > به دنبال حضور مستمر و پررنگی تری در مجامع بین المللی بادبانی هستیم


نسخه چاپي ارسال به دوست


به دنبال حضور مستمر و پررنگی تری در مجامع بین المللی بادبانی هستیم

دبیرکل فدراسیون قایقرانی در خصوص حضور در اجلاس کنفدراسیون بادبانی آسیا بیان کرد: خوشبختانه به همراه امینی رئیس فدراسیون در اجلاس بسیار مهمی شرکت کردیم. البته اجلاس بسیار گسترده در بخش های گوناگونی در 7 روز برگزار شده بود که ما تنها در مجمع عمومی روز پایانی حضور داشتیم.
وحید مرادی تصریح کرد: بادبانی با توجه به رشته های متنوعی که در زیرمجموعه خود دارد، دارای گستردگی فراوانی است. به همین دلیل مباحثی که در اجلاس ها و کنگره های این فدراسیون مطرح می شود بسیار زیاد است. بادبانی 10 ماده در المپیک دارد و تعداد زیادی نیز مواد غیر المپیکی، که هر کدام تحت نظر انجمن جهانی جداگانه فعالیت می کنند و گاها دارای سیستم های مدیریتی متفاوتی هستند.
وی با توجه به گستردگی فعالیت بادبانی در سطح جهانی اظهار داشت: به همین دلیل حضور در مجمع آسیایی این رشته که نمایندگانی در فدراسیون جهانی هم دارد فرصت مغتنمی بود تا کمی با فضای بین الملل این رشته آشنا شویم و در دیدار با برخی مسئولین این فدراسیون و کارشناسان نقطه نظرات زیادی را دریافت کنیم.
مرادی از استقبال کشورهای دیگر از حضور ایران در اجلاس خبر داد و عنوان کرد: چین به عنوان کشور میزبان و دیگر کشورها از حضور ایران در اجلاس ابراز خوشحالی داشتند و اظهار امیدواری کردند کشورمان در مجامع بادبانی حضور بیشتری داشته باشد ما هم تصمیم داریم از این پس در این مجامع حضور مستمر و پررنگ تری داشته باشیم چرا که در حوزه بین الملل دیده شدن و حضور در جلسات بین المللی نقش زیادی در تصمیم سازی و کسب جایگاه در سطوح جهانی و قاره ای دارد.
دبیرکل فدراسیون قایقرانی فعالیت بادبانی در کشورمان را بسیار محدود دانست و تشریح کرد: بادبانی در ایران در 2 تا 3 رشته به صورت محدود فعالیت می کند. در حال حاضر جزیره کیش و بندرانزلی فعال هستند. هرمزگان و مازندران هم تا حدی فعالیت داشتند اما در آینده علاوه بر سرمایه گذاری بیشتر در جزیره کیش، در نقاط دیگر هم برنامه های خوبی خواهیم داشت.
وی ظرفیت ایران برای فعالیت در رشته بادبانی را بالا دانست و تاکید کرد: هرچند در کشورمان از نظر منابع آب شیرین کمبود است اما در فضای دریایی که بادبانی در آن فعالیت می کند پتانسیل بسیار خوبی داریم و باید حداکثر بهره برداری را از این منابع داشته باشیم.
مرادی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرکت مکین دریا در زمینه های مختلف از جمله بادبانی حمایت بسیار خوبی از فدراسیون داشته و امیدواریم با جذب بیشتر اسپانسرها فعالیت گسترده تری در بادبانی داشته باشیم. چرا که این رشته بسیار پرهزینه است و نیازمند توجه عزیزانی است که با علاقه، برای رشد و توسعه این رشته ورزشی کوشا باشند.

 

 

 

 


١٦:٤٤ - يکشنبه ٨ آذر ١٣٩٤ عدد : ٥٢٣٧ تعداد نمایش : 1209خروج