جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


شعبانی بهار: وزارت ورزش حداکثر توان خود را در حمایت از قایقرانی به کار می گیرد/ شهنازی: بودجه سال آینده قایقرانی نسبت به امسال بیشتر خواهد بود

مجمع عمومی فدراسیون قایقرانی به ریاست غلامرضا شعبانی بهار معاون وزیر ورزش و با تصویب تقویم ورزشی سال 97 فدراسیون بعدازظهر امروز 7 اسفندماه در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، در این مجمع غلامرضا شعبانی‌بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، سیدمحمدشروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و باشگاه ها، غلامرضا امینی رئیس فدراسیون، احمد دنیامالی، توفیق کابلی و ابراهیم کریمی اعضای هیات رئیسه و اعضای مجمع حضور داشتند.
در این مجمع رئیس فدراسیون گزارشی از عملکرد این فدراسیون در سال گذشته ارائه کرد. همچنین تقویم و برنامه عملیاتی فدراسیون در سال 97 به تصویب اعضای مجمع رسید.خزانه دار، حسابرس و بازرس نیز گزارش خود را برای اعضای مجمع ارائه کردند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در مجمع فدراسیون قایقرانی گفت: برای سال آینده این قول را از طرف کمیته ملی المپیک می‌دهم که بودجه قایقرانی بیشتر از آنچه قبلا دریافت کرده‌اند، باشد.
شاهرخ شهنازی ادامه داد: نقطه نظرات هیات‌ها را شنیدم و آنها را انتقادات سازنده تلقی می‌کنم. با توجه به حضور قایقرانی در جاکارتا این فدراسیون مستحق توجه خواهد بود. بودجه فدراسیون‌ها از جمله قایقرانی را تا 80 درصد پرداخت کردیم و در سال آینده هم این بودجه را بیشتر می‌کنیم و قطعا قایقرانی مورد حمایت کمیته قرار خواهد گرفت.
دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید کرد: در بازی‌های آسیایی 2014 شاهد تلاش قایقرانی بودیم و مدال‌های خوبی هم گرفتیم و در جاکارتا هم امیدوار به کسب مدال و موفقیت‌های بیشتری هستیم.وی تصریح کرد: در سال 96 دولت در بحث بودجه مشکل داشت اما در سال آینده در کمیته ملی المپیک با بودجه مناسب‌تری رو به رو خواهیم بود و امیدوارم اینها زمینه درخشش و موفقیت قایقرانی باشد. امیدوارم همه کمک کنیم تا قایقرانی در کسب کرسی‌های آسیایی و جهانی موفق باشد و دنیا مالی رئیس کنفدراسیون روئینگ آسیا که حق او هم هست، بشود.
معاون ورزش همگانی وزارت ورزش در این مجمع گفت: در بخش ورزش همگانی بودجه مناسبی در اختیار استان ها قرار داده شده و از ادارات کل نیز انتظار داریم هیات ها را در این زمینه حمایت کنند. با توجه به اینکه قایقرانی در بعد قهرمانی جزو رشته های المپیکی و مدال آور است، امیدواریم با حمایت و تدبیر بتواند از این ظرفیت حداکثر استفاده را ببرد.
غلامرضا شعبانی بهار تاکید کرد: وزارت ورزش حداکثر توان خود در حمایت از رشته قایقرانی را به کار می گیرد و باید با حمایت فدراسیون و با همکاری هیات ها مسیر پیشرفت خود را ادامه دهد.
وی افزود: باید از پتانسیل بخش خصوصی در این رشته بیشتر استفاده شود. وضعیت رشته قایقرانی خاص است اما هیئت‌ها هم باید در کنار فدراسیون تلاش کنند و نباید منتظر امداد غیبی از سوی فدراسیون باشند و باید بتوانند منابعی برای استان خود داشته باشند.
شعبانی بهار تصریح کرد: قایقرانی کرسی های بین المللی خوبی دارد و باید از کرسی‌های بین‌المللی حمایت شود و درخواست ما این است که ضمن حفظ کرسی های موجود، برای توسعه این بخش نیز تلاش بیشتری صورت بگیرد.

 

 

 

 

 


١٨:١٨ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦ عدد : ٦٤٩٦ تعداد نمایش : 212خروج