جدیدترین خبرهانسخه چاپي ارسال به دوست


   روزهای خوب برای خانواده قایقرانی در پیش است؛ سهرابیان مدیری جوان اما با تجربه از جنس قایقرانی

   

شاید حدود ۲۵ سال پیش که مدال‌های قهرمانی آسیا را کسب می‌کرد، هم تیمی‌هایش گمان نمی‌بردند که علیرضا سهرابیان روزی بر صندلی عالی‌ترین مقام فدراسیون تکیه بزند. اما او همزمان با تمرینات و طی دوران قهرمانی، علاوه بر نشان دادن شم مدیریتی خود، مدارج علمی را هم طی می‌کرد. تحصیل در مقاطع عالی مدیریت ورزشی به عنوان یک قایقران قهرمان، دوگانه‌ای در سهرابیان فراهم آورد، تا با بکارگیری دانش روز، بتواند استعداد مدیریتی خود را در مناصب گوناگون نشان دهد. این جمع جهات در سنی رقم خورد که بتوان از این قهرمان اسبق قایقرانی، به عنوان یک مدیر جوان موفق ورزشی نام برد.
علیرضا سهرابیان در یکی از موفقیت‌ترین ادوار قایقرانی مسئولیت‌های گوناگونی را در فدراسیون گذراند. او پس از طی دوران ورزش قهرمانی، مربیگری را پیش گرفت و در دورانی با مدیریت در باشگاه، شرایط توسعه قایقرانی را برای جوانان علاقه‌مند به این رشته فراهم آ‌ورد. ریاست کمیته بادبانی و عضویت در هیات رئیسه فدراسیون زمانی که او تنها ۳۵ سال سن داشت، اتفاق افتاد. پس از آن دبیری فدراسیون قایقرانی و برگزاری مسابقات مهم قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک در تهران، محلی بود تا او قابلیت‌های خود را به رخ بکشد. در سال ۱۳۹۱ نیز در حالی که او به عنوان نائب‌رئیس فدراسیون قایقرانی فعالیت می‌کرد، با تصمیم وزارت ورزش و جوانان وقت احمد دنیامالی رئیس فدراسیون آن مقطع از مسند خود کنار رفت و سهرابیان نیز به عنوان یکی از مدیران وفادار به همراه او فدراسیون را ترک کرد. از آن دوران تاکنون این مدیر جوان اگرچه سمتی در فدراسیون نداشته، اما همواره در کنار قایقرانان حضور داشته و از ایشان حمایت کرده است.
اکنون اعتماد اعضای مجمع قایقرانی به این قهرمان سابق و مدیر لایق فعلی، نویدبخش روز‌های خوبی در قایقرانی است. حال سهرابیان حمایت خانواده قایقرانی و هیات‌های استانی را با رای بالای خود در مجمع به همراه دارد، تجربه بسیار خوبی را طی دوران مدیریتی در فدراسیون و دانشگاه بدست آورده، تحصیلات تکمیلی را در عالی‌ترین سطح مدیریت ورزشی طی کرده و در جایگاه هیات علمی دانشگاه و این همه حمایت وزارت ورزش و کمیته المپیک را برای او و مجموعه فدراسیون قایقرانی به همراه خواهد داشت.
علیرضا سهرابیان طی مدتی که از مدیریت فدراسیون دور بود و حتی در زمان کاندیداتوری کسب کرسی ریاست، به عنوان ریاست مدیریت استراتژیک ورزشی باشگاه پژوهشگران و نخبگان را عهده‌دار شد و به همراه یک تیم قوی متشکل از کارشناسان و متخصصان قایقرانی و تحصیل‌کردگان علوم ورزشی با شناسایی نقاط قوت و ضعف، برنامه راهبردی فدراسیون را تدوین کرده‌اند و اکنون با حمایت خانواده قایقرانی آن را اجرا خواهند کرد.
به هر تقدیر سکان هدایت فدراسیون قایقرانی، اکنون به این رئیس جوان سپرده شده و انتظارات از این رشته نیز با حضور او بالا رفته، اما با این شرایط و با حمایت خانواده قایقرانی از این مدیر متخصص، روزهای خوبی برای این رشته پرمدال جهان و المپیک متصور خواهد بود.

 

 


١٦:٠١ - جمعه ١٠ اسفند ١٣٩٧ عدد : ٦٩٢٠ تعداد نمایش : 175خروج