صفحه اصلي|نقشه سايت
جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨اخبار
آخرين اخبار:
جستجو
آمار بازدید کنندگان
بازدیدکنندگان این صفحه: 2828
بازدید کنندگان امروز: 653
کل بازدیدکنندگان: 12123005
بازدیدکنندگان آنلاین: 2
زمان بارگزاری صفحه: 0/0937 ثانيه
ساعت

اتوماسیون اداری 

 
 
 
 
شور جوانی وحریم های دینی در عرصه ورزش قایقرانی واسکی روی آب

شور جوانی وحریم های دینی در عرصه ورزش قایقرانی واسکی روی آب

۰-۷۸ فروردين -۶۲۱

بسمه تعالی


شور جوانی وحریم های دینی در عرصه ورزش قایقرانی واسکی روی آب
جمهوری اسلامی ایران

حقیقت آن است که انسان هر چه به آرزوهای خود جامه عمل می پوشاند وهر چه به کرانه خواسته هایش نزدیکتر می شود، باز هم عطش درونش فروکش نمیکند وبدنبال دستیابی به خواسته ها، نیازها وآرزوهای تازه تراست.
البته این حالت ، نشانه آن است که دنیا باتمام بزرگی وزشت وزیبایش ظرف منا سبی برای آرمانها وآرزو های آدمی نیست .
در نهاد آدمی ، شعله ای خفته است که ازفطرت پاکش زبانه می کشد وآوای «مرغ باغ ملکوتم ، نیم از عالم خاک» سر می دهد ، اساسا" انسان در فطرت خود ، هر کمالی را بطور مطلق می خواهد وچه بسیارند رندانی که کمال خود را در داشتن همه کمالها می جویند .
روح اینان آنقدر بزرگ است که ایستایی وسکون ومانایی را بر خویش نمی پسندد وهر آن بی قرار در پی آن هدف متعالی در حرکتند. غایت کمال جز خداوند نیست که همه در پی اویند.
همان که عارف جامع ، حضرت امام خمینی( ره ) درباره اش سروده است :
سرگشته وحیران ، همه در عشق تو غرقند دل سوخته هر ناحیه بی تاب وتوانند
بگشای نقاب از رخ وبنمای جمالت تا فاش شود آنچه همه در پی آنند
البته خداوند ، این روح بی نهایت خواه واین میل شدید را در نهاد مان قرار داده است تا در دام مهر ومحبت اش قرارگیریم وبه سوی او چون پرندهای مهاجر پرواز کنیم
روح انسان نیز چون جسم او ، برای بزرگ وقوی شدن ،نیاز مند تمرین وپرورش است به هر میزان که تمرین ها وپرورشها جدی تر وحساب شده تر شد به همان میزان برکار آیی وتوانمندی روح نیز افزوده خواهد شد .
آیا تاکنون به تفاوت انسانها در بزرگی وکوچکی خواسته هایشان توجه شده است؟
چرا دو ورزشکار ، با قدرت بدنی یکسان واستیل مناسب ومشابه ، یکی به اولین مراحل موفقیت خود بسنده میکند ودیگری در چشم انداز زیبای آیندهء خود به تیم ملی وحتی شهرت آسیایی و جهانی می اندیشد .
گر چه چشم انداز زیبای آینده ورزشکاری زیاده خواهی تلقی می شود لاکن نشانه بزرگی روح است وتفاوتی نمیکند که همه زیاده خواهی ها را به یک چشم نگاه کنیم. بلکه آنها را بانظام ارزشی خاصی درجه بندی میکنیم وبرای هر کدام امتیاز خاصی قائلیم .
راستی که روح بلندی که تمام همت اش را بکار می گیرد تا در مسابقات برترین باشد ومدال افتخار آفرین که مزد تلاش ها وتمرین ها وسختی هاست گردن آویزش شود دارای ارزشی است که ملاکهایی چون سودمندی ، انسانی بودن واخلاقی بودن را با خود همراه خواهد داشت .
رفتار ورزشکاران ما در رشته قایقرانی هر چقدر در عمل به جنبه های انسانی و معنوی نزدیکتر باشد به همان اندازه در ارزش گذاری ، امتیاز بیشتر ی کسب خواهند کرد .
بنابراین عزیزان ورزشکار ما که آب دستمایه روح لطیف آنها ست به پرورش روح خود که در تعادل وتوازن با جسم می اندیشند ولذا نگران رشد وشکوفایی آنند باید همواره هشیار باشند تا از سویی رسیدن به بخشی از خواسته ها ، آنان را از دیگر خواسته های روح محروم نسازد .
لذا تنها کاری که باید انجام داد اینست که از یک طرف به خواسته های خود جهت دهی درست و منطقی دهند یعنی باید بفهمند که این روح طالب چیست؟ وبدنبال چه می گردد؟ سپس در پی کسب آن براه بیافتند وبه تصاحبش بیا ند یشند .
خدای جوانان بهتر از هرکسی میداند که جوانی چه متاعی است وتا چه میزان برای دست یابی به خواسته های بزرگ آدمی راه گشا ست .
شور جوان ، سرشاری جوان ، روشنی دل جوان ، پاکی و معصومیت جوان ، قلب حق خواه وحق جوی جوان ، معجون شگفتی آفرین « جوانی » را رقم زده واعجازی بزرگ آفریده است .
آن کس که قدر وقیمت عمر کوتاه آدمی را در مقایسه با حجم وسیع خواسته های او شناخته است واز آن مهم تر ، آن کس که با جوانی ، این شگفت انگیز ترین و پر بار ترین انرزی متراکم جهان هستی آشنا است می داند این گوهر بی قیمت و بی مانند را در بازار مکاره این دنیا چگونه باید پاس داشت و چسان باید از آن بهره جست .
راستی از جوان ورزشکار ما بپرسید:
خواسته ها وآرزوهای تو چیست؟ بی گمان پاسخ این است که من سرشار از انرزی وطراوتم ودر مسیری که قرار گیرم ، می توانم با بهره گیری از این همه انرزی نهفته به بالا ترین مراتب آن یعنی کسب عالیترین درجه ورزشی بیاندیشم . من بارها وبارها در چهره های ورزشکاران قایقرانی واسکی روی آب دیده ام که در پی فن آموزی اند وتمام فکر وذکرشان را در فهم وکشف تکنیکهایی که آنها را به مقصود برساند صرف میکنند ویقینا"
بی محابا پیش می روند وتا ناشناخته های خود را نیابند به هیچ روی خسته نمی شوند واز راه خود دست نمی شویند ، آنها مطمئن اند که دین وآموزه های اسلامی نه تنها مانع رسید نشان به هدف نیست بلکه در برابر امواج پر تلاطم خواسته هایشان به آنها آرامش می بخشد . شاهد این ادعا جستن در چهره های شاداب وبا طراوت ورزشکاران است وبس . آنها میدانند خالق همه خواسته ها خداوند دین است که بسیار در نزد شان عزیز است
لیک امروز ورود آموزه های دینی در اجتماع ورزشی وزندگی فردی واجتماعی ورزشکاران ما در قایقرانی واسکی روی آب باعث شده تا ورزشکار گامهای استوار خود را بسوی کمال همراه سازد که غیر خدا نباشد ، با طراوت ، شادابی ، تقویت جسم ، همت بلند وروح بزرگ راه بسوی توفیق روز افزون الهی می پوید وچون انسانی جستجوگر سعادت وکمال را می آموزد واز آن پس به خود یادآوری می کند که برای محبوب ماندن ، عاشق شدن وتوانمند شدن باید از سرابها پرهیز کند وتنها به سرچشمه حقیقی عزت واقتدار بیاندیشد وبداند که برای رسیدن به هر کمال وجمالی که دلش اسیر آن است داستان همین است .
نگاه به خود ، نگاه به خدا ، نگاه به بی نهایت ، همین
الهی کفا بی عزا"ان اکون لک عبدا" وکفی بی فخرا" ان تکون لی ربا"
خدای من اوج عزت من همین است که بنده تو باشم واوج افتخار من همین که تو پروردگار من باشیطالب رجب پور
رئیس کمیته انضباطی